Szukaj:
 

Słońce, piasek i wspaniała gra w piłkę

 

            Gwarno i wesoło było w niedzielę 2 sierpnia na Osiedlu Przylesie w Kaczorach. Rada Gminy i Gminny Ośrodek Kultury zorganizowali pierwszy turniej piłki plażowej. Impreza zakończyła się pełnym sukcesem. Pogoda w pełni dopisała. Organizatorzy nie spodziewali się aż tak dużej frekwencji  ze strony zawodników. Nie zawiodła również wspaniała publiczność, która gorącym aplauzem kibicowała przez cały dzień zawodnikom.

Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn. Oprócz mieszkańców gminy zaprezentowali się zawodnicy z Piły, Chodzieży,  Osieka i innych miejscowości. Sędziowie: Krzysztof Kopczyński i Włodzimierz Winkler, zadecydowali, że mecze będą rozgrywane zgodnie z systemem brazylijskim. Mimo zaciętej rywalizacji turniej miał charakter towarzyski. W przeciwnych drużynach stanęli przyjaciele, dla których turniej był tylko okazją do wspólnej zabawy.

 W finale naszą gminę reprezentował Jacek Zwierzyński, który mimo kontuzji wywalczył wraz z Rafałem Mandeltem  czwarte miejsce. Nie sposób nie wspomnieć o wspaniałej grze „Orzełków” z Osieka. Robert Rogoziński  i Marcin Koc zajęli trzecie miejsce. W finałowej czołówce  znaleźli się zawodnicy z Piły i Chodzieży. Drużyna „Cho – Jazz” (w składzie Hubert Tomczyk  i  Miłosz Frydrych) była nieco lepsza od „Orzełków”. Równych sobie nie mieli jednak „Kreteńczycy”. Agnieszka Jurgowiak i Jakub Wojtas  - zwycięzcy turnieju otrzymali z rąk przewodniczącego Rady Gminy Stefana Kowala puchar za pierwsze miejsce. Dyplomami i pucharami uhonorowano także pozostałych finalistów.

 

Mecze rozgrywano
na nowym boisku na
Osiedlu Przylesie

Drużyny rozgrzewają się
przed meczem

Mecze były rozgrywane
w atmosferze przyjaźni

"Cho - Jazz"
przeciwko "Orzełkom"

Gra była bardzo zacięta

Mateusz bawi widzów
swoim beatbatowym
występem

Na turniej zjawili się radni
Kazimierz Załachowski
i Henryk Kalka

Sędzia z panem
Stefanem Kowalem
ustalają wyniki

Zawodnikom kibicowali
przyjaciele i znajomi

"Kreteńczycy"
- drużyna zwycięska

Marcin i Robert odbierają
dyplom za zajęte trzecie miejsce

Finaliści z przewodniczącym
Rady Gminy Stefanem Kowalem


a