Szukaj:
 

„Wędkarska rywalizacja nad jeziorem Kopcze”

 

Na zawody wędkarskie do Kaczor z przyjemnością od lat przyjeżdżają miłośnicy „wodnych polowań” z różnych miejscowości. O takich warunkach do wędkowania, jakie są nad jeziorem Kopcze, marzy każdy wędkarz. Tak dobrej dostępności do brzegu nie mają nawet jeziora w Chodzieży i w Pile.

 

9 sierpnia nad jeziorem Kopcze zorganizowano XI Drużynowe Zawody w Wędkarstwie Spławikowym o Puchar Wójta Gminy Kaczory. Na zaproszenie wójta Brunona Wolskiego koła wędkarskie z Piły, Chodzieży i Kaczor wystawiły swoich reprezentantów. Polski Związek Wędkarski Koło w Kaczorach pełnił rolę gospodarza.  Punktualnie o 9:00 zarzucono wędki. Trzyosobowe ekipy przez trzy godziny łowiły ryby w wylosowanym sektorze. Zawody sędziowali w poszczególnych sektorach: Mirosław Welc, Józef Szyda i Zbigniew Kramarz. Nad całością czuł sędzia główny -  Zbigniew Gogoliński. Na brak ryb w jeziorze narzekać nikt nie mógł. W każdej drużynowej siatce znalazły się okazałe rybki. Wśród złowionych okazów dominowały płotki, leszcze i liny. Wspaniałego lina o wadze 1450 g. udało się złowić Jerzemu Skwirowskiemu. O zwycięstwie decydowała  waga złowionych ryb przez całą drużynę. Dla wędkarzy nie była to tylko zabawa i wędkowanie z zamiłowania. O Pucharze Wójta Gminy Kaczory w duchu marzyli bez wyjątku wszyscy zawodnicy. Dlatego przez cały czas zawodów wędkarze kombinowali, jak tu przechytrzyć swoich rywali. Życzliwe uśmiechy na twarzach zawodników pojawiły się dopiero po ogłoszeniu wyników. Przegrani gratulowali zwycięzcom, a zwycięzcy przegranym.

Tegoroczne zawody w wędkarstwie spławikowym zakończyły się zwycięstwem PZW Kaczory, drużyny reprezentowanej przez Kazimierza Odora, Jerzego Skwirowskiego i Henryka Witta. Na drugim miejscu uplasował się PZW „Złota Rybka” z Piły (w składzie: Jarosław Błaszczyk, Sebastian Daszkiewicz i Tadeusz Daszkiewicz), zaś na trzecim miejscu -  PZW „ Mag Złota Kaczka”z Piły (w składzie: Kazimierz Robowski, Krzysztof  Kotarak, Sylwester Piękniewski). Zwycięzców uhonorowano pamiątkowymi statuetkami oraz pucharem dla drużyny. Pozostałym zawodnikom wręczono dyplomy.

 

                                                                                                           

Wyniki zawodów wędkarskich

 

Miejsce

Koło

Zawodnicy

Waga ryb

I

PZW Kaczory

Kazimierz Odor,

Jerzy Skwirowski

Henryka Witt

9370 kg

II

PZW Piła „Złota Rybka”

Jarosław Błaszczyk

Sebastian Daszkiewicz

Tadeusz Daszkiewicz

8215 kg

III

PZW Mag „Złota Kaczka”

Kazimierz Robowski, Krzysztof  Kotarak, Sylwester Piękniewski

7425 kg

IV

PZW Chodzież

Krzysztof Paluszkiewicz

Miłosz Sikora

Filip Sikora

 

V

PZW Policja PZU Życie S.A.

Henryk Hryceniak

Sebastian Hryceniak

Michał Zwiernik

 

VI

PZW Philips Piła

Jan Romańczak

Józeł Stencel

Marek Obarski

 

VII

PZW Mag „Złota Kaczka”

Wojciech Turowski

Tomasz Witulski

Radosław Włoch

 

 

VIII

PZW Kaczory II

Genowefa Jędrzejek

Regina Szymaś

Zdzisław Skwarski

 

IX

PZW Piła Miasto

Jaremi Dudek

Jakub Jendrajczyk

Eugenisz Zalewski

 

 

 

 

                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 


a