Szukaj:
 

 

„Gościliśmy młodych strażaków z Romanowa Dolnego” 

 

W piątek 21 sierpnia o godz. 16.00 przed budynkiem OSP w Kaczorach zjechała się liczna grupa rowerzystów. Wszyscy uśmiechnięci i chętni do rowerowych wojaży po najpiękniejszych zakątkach tej gminy.

 

Tą gwarną i wesołą brygadę stanowili członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Romanowie Dolnym  oraz ich opiekunowie, którzy przyjechali tam na biwak. Inicjatywa zorganizowania wypoczynku młodym strażakom w gminie Kaczory wypłynęła ze strony Moniki Leśniewskiej – prezes OSP w Romanowie. Przybyłych gości z sąsiedniego powiatu ugościli strażacy z Kaczor. Biwakowicze za zgodą pana wójta Brunona Wolskiego rozbili swoje namioty na terenie okolicznego przedszkola. Podczas pobytu zwiedzali „stolicę” gminy, wypoczywali nad  Jeziorem Bobrowym. Nad jeziorem Kopcze uczestniczyli w różnych zabawach i ćwiczenia pożarniczych, podczas których największą frajdę sprawiło im oblewanie się nawzajem wodą z sikawki strażackiej. Zostali również zapoznani  z historią i działalnością jednostki OSP w  Kaczorach. Najbardziej z wszystkich zorganizowanych atrakcji podobał się młodym strażakom pokaz sprzętu pożarniczego. Szczególne zainteresowanie wzbudził profesjonalny samochód strażacki, którym nie mogli  poszczycić się młodzi strażacy z małej jednostki w Romanowie. Na pożegnanie biwakowicze  zostali obdarowani gadżetami promocyjnymi z Urzędu Gminy i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczorach.  Późnym niedzielnym popołudniem cała grupa pełna wrażeń i miłych wspomnień,  wróciła do swojej rodzinnej miejscowości.

Florian Kledzik w imieniu całego zarządu OSP w Kaczorach składa serdeczne  podziękowania wszystkim druhom, którzy byli zaangażowani  w organizację pobytu młodzieży.

 


a