Szukaj:
 

                                                 „PIOSENKA  JEST  DOBRA NA WSZYSTKO”

 

Już po raz XI odbył się Gminny Konkurs Piosenki w  którym nie zabrakło entuzjastów muzyki i śpiewu. Udział w konkursie to dla większości pierwsza próba prezentacji swoich umiejętności, wielka przygoda i możliwość zdobycia nowych doświadczeń. Celem organizatorów tej imprezy: Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Kaczorach jest popularyzacja śpiewania wśród dzieci i młodzieży, poszukiwanie dzieci szczególnie uzdolnionych oraz popularyzacja piosenek, walorów artystycznych i wychowawczych.

23 kwietnia jury w składzie: Jolanta Bajon-Szumańska – nauczyciel śpiewu, przewodnicząca, Marek Piątkowski – dziennikarz muzyczny, członek jury, Krzysztof Jarocha – pracownik MDK w Chodzieży, członek jury,  Zdzisław Nawrot – kapelmistrz, członek jury, po wysłuchaniu 53 utworów postanowiło nagrodzić:

I KATEGORIA WIEKOWA – PRZEDSZKOLA: I miejsce: Agatka Michałek, Kamilka Kozera – Rzadkowo „Dwie kaczuszki”, II miejsce: Zofia Rajek, Nikola Biedroń, Monika Figurska, Julia Kin, Weronika Gładych, Hirek Bartczak, Michał Kozłowski – Kaczory „Silny jak lew”;

Wyróżnienia: Nikola Rozynek, Jakub Gruntkowski – Dziembowo „Brazylijska samba”, Oktawia Młynarek, Laura Kaczorowska, Wiktoria Zimna, Nikola Rubik, Sylwester Witt, Mikołaj Kolterman – Dziembówko „Latawiec”, Kacper Dreze, Julka Szymańska, Kamil Kondracki, Ania Zabel, Monika Ignaszewska – Kaczory „Wakacyjny pociąg”, Bartek Pasieta, Kacper Świętochowski – Morzewo „Fiu, fiu, fiu”, Agata Maternowska, Adriana Bethke, Joanna Długaszewicz, Alicja Domańska – Śmiłowo „Słoneczko woła cię”, Martyna Hoffmann, Julia Koc, Olga Kusz – Zelgniewo „Polka komputerowa”.

II KATEGORIA WIEKOWA – KLASY I-III: I miejsce – Nicola Martenka – kl. I SP Rzadkowo - „Wiosna”,  I miejsce – Klaudia Milachowska, Helena Karolczak – kl. III SP Śmiłowo „Walczyk szczęśliwych dzieci”, II miejsce – Krzysztofa Radka – kl. II SP Rzadkowo - „Wizyta w lesie”, II miejsce – Martyna Barteczka – kl. III SP Śmiłowo „Rosły sobie kwiatki”, III miejsce – Hubert Babicz – kl. II SP Dziembowo - „Witaminki”, III miejsce – Weronika Popowska, Agata Boruta, Zosia Boruta, Marysia Kulaszewska, Kasia Golla, Weronika Huchrak, Zuzia Schur, Kinga Kowalska, Michalina Kowalska, Natalia Maćkowiak, Dominika Maślanka – SP Morzewo „Bursztynek”.

Wyróżnienie: Oliwia Chlebek – kl. I SP Rzadkowo - „Wiosna”

            III KATEGORIA WIEKOWA – KL. IV-VI:  I miejsce – Sandra Szymańska – kl. IV SP Dziembowo - „Tylko w twoich dłoniach”, I miejsce – Sandra Bogdańska – kl. V SP Dziembowo - „Niby nic”, II miejsce – Marta Piosik – kl. V SP Kaczory - „Tolerancja”, III miejsce – Weronika Szymańska – kl. IV SP Kaczory - „Niby nic”.

IV KATEGORIA WIEKOWA – GIMNAZJUM: I miejsce – Aleksandra Pieścikowska - „Sen o samotności”, II miejsce – Karolina Suśniak - „Kolorowy wiatr”, III miejsce – Katarzyna Lemańska - „Czas nie będzie czekał”.

Dnia 3 maja 2012r.  wszyscy wyróżnieni wystąpili  na Koncercie Laureatów podczas którego zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy wszystkim wyróżnionym.

 

                                                                          Krystyna Adamczyk

                                                /dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach/

 

 


a