Szukaj:
 

 Po raz ostatni w tym sezonie


W niedzielę 30 września nad jeziorem Kopcze w Kaczorach odbyły się zawody wędkarski zorganizowane na zakończenie sezonu 2012 r. Była to ostatnia impreza zaplanowana w tym roku przez wędkarzy Koła PZW Kaczory.

Spośród 13 startujących, którzy łącznie złowili 17,59 kg ryb, główne trofea za najlepsze wyniki w połowach odebrali: Kazimierz Odor (I), Henryk Witt (II) i Marek Biedroń (III). Niedzielna rywalizacja przebiegła bardzo sprawnie pod nadzorem sędziego Zbigniewa Kramarza. Warto nadmienić, że udział w niej wziął najstarszy członek koła, wędkarz z zamiłowania – pan Paweł Bury, który mimo swojego wieku uczestniczy we wszystkich zawodach zorganizowanych przez koło.

W bieżącym roku Koło PZW w Kaczorach było inicjatorem siedmiu imprez wędkarskich, z których najbardziej prestiżowy charakter miały zawody: „O mistrzostwo Koła”, „O puchar Wójta Gminy Kaczory”, „O mistrzostwo gminy”, „O puchar Prezesa Koła”, z okazji Dnia Dziecka. Było również współorganizatorem II Letniego Pikniku Wędkarskiego dla Osób Niepełnosprawnych. Jego członkowie czterokrotnie uczestniczyli w imprezach wyjazdowych w Pile i Chodzieży oraz dwukrotnie reprezentowali gminę na zawodach zorganizowanych nad jeziorem Kopcze przez sklep wędkarski „Złota Rybka”.

(Pb)
fot. Piotr Grzesiuk

 

 

 

 


a